Püsilillede eeliseks on pika ealisus ja vastupidavus kui on valitud õige istutus koht. Neid ei pea iga aasta paljundama ja istutuskohale istutama.
Puuduseks võib lugeda vast seda, et ei ole nii pikaldast õitsemist ühel taimel (püsikupeenar peab olema läbi mõeldud, et terve hooaja õitseks) ja peenar on igal aastal samasugune, värvide ja taime kõrguste poolest. Ka võivad osad püsikud metsikult ise paljuneda ja siis peab nende ohjamisega vaeva nägema(aga samas positiivne ka, saab sealt uusi taimi). Puuduseks ka see, et osad püsikud hakkavad õitsema alles mitme aasta pärast.
2. Millist vegetatiivse paljundamise viis soovitaksid püsikute paljundamisel kasutada ja millist mitte? Põhjenda, lisa näiteid.
Mulle meeldib ja olen korduvalt kasutanud jagamise teel paljundamist. Kuna vanemaid taimi on nagu nii vaja uuendada ja see on lihtne. Taimed hakkavad tavaliselt kiiresti õitsema ja juurduvad üldiselt hästi.
Veel on hea, kiire ja suhteliselt lihtne pistikutega paljundamine (nii rohe-, puitunud-, kui ka juurepistikutega).
Kiire ja efektiivne on ka võsunditega (kodus ise maasikaid nii paljundanud) ning tundub ka hea variant võrsikutega.
Ise ma ei ole kasutanud ja ei kasutaks ka eriti sigisibulate ja sibulsoomustega paljundamist, kuna taime õitsemiseni võib minna kuni viia aastat ja sibulsoomustega paljundamisel on palju mässamist. Aga kui vajadus tekkib tuleb kindlasti teha seda.
3.
- Soovitan päikeselisele ja kuiva ning toitainetevaesele pinnale - hariliku raudrohtu (Achillea millefolium); varast liivateed (Thymus praecox); kassisaba (Veronica spicata); kukeharja (Sedum acre); mägisibulat (Sempervivum)
Taimede pildid pärinevad; http://juhanipuukool.ee/?et/istikute_nimekiri/püsikud.html
- Soovitan poolvarjulisse ja toitainete rikasse mulda - hostat (Hosta); hariliku kullerkuppu (Trollius europaeu); pojengi (Paeonia); priimulat (Primula)
Taimede pildid pärit; http://juhanipuukool.ee/?et/istikute_nimekiri/püsikud.html
- Soovitan varjulisse ja happelisse mulda astilbet (Astilbe); kanada kukitsat (Cornus canadensis); hariliku kanarbiku (Calluna vulgaris); tipmist puksrohtu (Pachysandra terminalis)
Taimede pildid pärit ; http://www.hortes.ee/est/ouetaimed/suvelilled-ja-hooajataimed/harilik-kanarbik
http://juhanipuukool.ee/?et/istikute_nimekiri/püsikud.html
http://www.calmia.ee/fotsing.html
Kasutatud materjalid; http://ak.rapina.ee/katrinu/veg_paljundamine/index.html
http://ak.rapina.ee/katrinu/sibullill/
http://aianduskool.ee/rohttaimed/?p=116